اسباب کشی تمام شد و پشت بندش یک هفته سگی که هیچ بهش نمی آمد سگی باشد ولی بود، هم گذشت. دانشگاه را که رسما توی این هفته تعطیل کرده بودم.دو روز دیر رفتم، یک روز زود برگشتم، دو روز هم دیر رفتم هم زود برگشتم و یک روز هم که اصلا نرفتم. هوا هم گرچه خوب بود ولی تاثیری در برطرف کردن سگی ات روزها نداشت.

ولی بهر حال هفته های سگی و حالهای سگی معمولا نمی توانند خیلی طولانی باشند. وقتی کاری از دستت بر نمی آید خودشان ته نشین می شوند یکجایی گوشه دلت یا مغزت یا چه میدانم کجایت و تو می توانی به زندگیت برسی. گیریم که بدانی این فقط یک تهنشینی است و این یعنی همه چیز هست و همان ته مه ها نشسته.   

بعد اینجوری می توانی برای ناهار قیمه درست کنی و ته برنج را ته چینی کنی و گوجه و خیار را در ابعاد ریز ومساوی خرد کنی و لیمو بچکانی رویش. می توانی بعد ناهار هم بروی بنشینی توی یک کافه و میلک شیک یخ بریزی توی حلقت.  بعدش هم قدم زنان برگردی خانه. سریال ببینی. قهوه و شکلات بخوری، غذای فردا را بریزی توی ظرف در دار. می توانی بنیشینی توی بالکن و آدمهایی که از پیچ کنار  بالکنت رد می شوند را ناخواسته بترسانی. بعدش هم بلند شوی بروی مسواک بزنی و توی آینه دستشویی به خودت قول بدهی که  فردا مثل آدم کار کنی .  به خودت بگویی "با یک حال بد ته نشین شده هم می شود زندگی کرد".

/ 12 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عطیه

خوی میشه همه اینا رو گذاشت به حساب اسباب کشی و تجدید خاطرات اسباب جمع کنی اول که اومدی اینجا! یه کمی هم چاشنی غربت و دلتنگی (این یکی دیگه زیاده خداییش)... چند روز دیگه دوباره مجبور میشی به همه اینا عادت کنی و برگردی سر حال و روز گذر روزها...مثل همون حالی که ما اینجال روزا و شبامون رو میگزرونیم و هنوز به اون حس- درک داشته ها که بهمون نزدیکن و قدرشون رو چندان نفهمیدیم‘- نرسیدیم!

پگاه

ولی من این هفته ها وقتی واسم میاد خیلییییییییییییییی دیر تمام میشه ماه میشه

پگاه

راستی یادم رفت بگم منزل نو مبارک. از همین جا واسه منزل مبارکیت گل میفرستم[گل][گل][گل][گل][گل]

نازنین

مسئله اینه که زندگی هست و ما همشه در حال انجام دادنش هستیم چون درونشیم حتی وقتی که من دیوانه میشم و سعی می کنم با خیره شدن با پرده ی اتاقم و انجام ندادن هیچ کاری و فقط فکر کردن به زمان درکش کنم از بافت فضا و زمان که فکر کنم همون زندگیه جدا نشدم [خنده][متفکر]

سرو

http://gongekhabdideh.persianblog.ir/ عزیزم چطوری؟ این آدرس جدیدمه

marco polo

والا علم غیب نداشتم!!!![چشمک]