دوشنبه ها و چهارشنبه ها می روم کلاس شنا. بالاخره در 29 سالگی دارم شنا یاد میگیرم. سالها یکی از خوابهای شیرینم این بوده که خودم را میدیدم  که دارم شنا می کنم. و این خواب برایم  خیلی خیلی شیرین بود. هرچند وقت این خواب را میدیدم. بعد حالا که یاد گرفته ام شنا کنم می فهمم چقدر واقعا مثل خواب و خیال است برایم. به طرز معجزه آسایی از تمام مشغله هایم رها می شوم همینکه وارد استخر می شوم. انگار آدمهای دور و برم که در تمام طول روز با ماسکهایشان مرا ترسانده اند الان خودشان شده اند. ساده و معمولی. هیچکدامشان برایم مخزن مرموزی از توانایی هایی نیستند که من ندارم. مغزشان پر از چیزهایی نیست که من نمی فهمم. به زبان دیگری حرف نمی زنند. اصلا حرف نمی زنند. همه چیز صاف و شفاف است. همه چیز را می توانم ببینم. هیچ دنیای پنهانی وجود ندارد. بعضی ها خوب شنا می کنند بعضی ها حرفه ای بعضی ها کج و معوج و غلط. اما همه اش همین است. و من هم از کج و معوج شروع کرده ام و حالا معمولی شده ام. می دانم که یاد خواهم گرفت. کودک درونم خوشحال است. رهاست. با من خودش را ول می کند روی آب و به سقف بلند استخر نگاه می کند. همینکه کلاس تمام می شود همینکه لباسهایم را می پوشم و جلوی آینه توی رختکن مو هایم را شانه می زنم، یکهو انگار از خواب بیدار شده باشم همه چیز بر می گردد سر جای اولش. انگار که تمام آن یک ساعت یکی از همان خوابهای شیرین گاهگاه بوده باشد.

 

/ 9 نظر / 4 بازدید
بامداد راستین

شنا خیلی خوبه من هم همیشه عاشقش بودم . شنام هم بدک نیست ولی الان تمرکزم روی "دو" است .

مانلی

منم قراره برم شنا یاد بگیرم البته بهار آینده. پس خیلی خوبه.[لبخند]

عطیه

منم عاشق شنام اما فقط یه بار تونستم آموزش ببینم و توی همون دوره هم یه بار داشتم غرق میشدم اینه که فوبیای آب هنوزم درم وجود داره و فکر کنم تا آخر عمرم شناگر خوبی نشم!!!!!!!!

[لبخند]

[لبخند]

این من!

من از شنا می ترسم ... یعنی یه بار در کودکی در یک متر و نیمی غرق شدم! البته نمردم خوب [خنده] ولی ترسیدم ... فعلا فقط به راه رفتن در آب علاقه دارم ... همین [عینک]

هری

والا ما که کلاس شنا میرفتیم اینقد شاعرانه نبود

میو

امان از دست این گودر. همه نوشته هاتو خوندم تا حالا. نظرم کلی داشتم ولی ننوشتم . چون اینجا نیومده بودم.مدتهاست. حالام که وبلاگت درست شده بنویس دیگه.. میخوام بیام کامنت بذارم!

ریحانه

http://fenaitre.blogfa.com/8807.aspx اینو بخون .خوشت میاد